Yageo MFR-25FBF52-665R
MFR-25FBF52-665R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-665R
Brief Description
RES 665 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-665R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-665R
QUANTITY
MFR-25FBF52-665R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-665R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-665R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-665R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-665R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-665R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-665R
CONN RECEPT 10POS MALE SLD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K 32TAPS 8-DIP datasheet.pdf
CABLE BNC M W/INS SLEEVES RED datasheet.pdf
RES SMD 4.3KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 6NH 1.6A 56 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 450VDC RADIAL5 datasheet.pdf