Yageo MFR-25FBF52-6K04
MFR-25FBF52-6K04 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-6K04
Brief Description
RES 6.04K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-6K04.pdf
Availability of MFR-25FBF52-6K04
QUANTITY
MFR-25FBF52-6K04 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-6K04
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-6K04
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-6K04
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-6K04 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-6K04 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-6K04
TRANS NPN 350V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
TRANSF TELE 600:600/600 50MADC datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 14.99MM datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
14 POS RIGHT ANGLE HEADER ASSY datasheet.pdf