Yageo MFR-25FBF52-6K19
MFR-25FBF52-6K19 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-6K19
Brief Description
RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-6K19.pdf
Availability of MFR-25FBF52-6K19
QUANTITY
MFR-25FBF52-6K19 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-6K19
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-6K19
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-6K19
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-6K19 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-6K19 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-6K19
WASHER FLAT 1/4 FIBRE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X9 20NS 32-PLCC datasheet.pdf
IC PLL CLK DRIVER IDCS 32-LQFP datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH 400CPR TH 6MM datasheet.pdf
TRIMMER 3.3K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf