Yageo MFR-25FBF52-6K49
MFR-25FBF52-6K49 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-6K49
Brief Description
RES 6.49K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-6K49.pdf
Availability of MFR-25FBF52-6K49
QUANTITY
MFR-25FBF52-6K49 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-6K49
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-6K49
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-6K49
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-6K49 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-6K49 Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-6K49
RES SMD 464 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO 1A 10W SMD datasheet.pdf
VARISTOR 354V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf