Yageo MFR-25FBF52-732K
MFR-25FBF52-732K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-732K
Brief Description
RES 732K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-732K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-732K
QUANTITY
MFR-25FBF52-732K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-732K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-732K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-732K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-732K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-732K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-732K
SWITCH SLIDE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
FIBER OPTIC SWITCH 1X2 SC CONN datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 1200V 500A datasheet.pdf
CONN PLUG 6 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CABLE FLT FLX 1.18" 0.50MM 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BEVEL 0.7MM datasheet.pdf