CTS Electronic Components 416F27122CDT
416F27122CDT picture photo
Mfg. Part Number
416F27122CDT
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F27122CDT.pdf
Availability of 416F27122CDT
QUANTITY
416F27122CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27122CDT
Internal Part NumberEIS-416F27122CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27122CDT
Related Links416F27, 416F27122CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27122CDT Details Description
Related parts for 416F27122CDT
DIODE GEN PURP 1.4KV 300A DO205 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 33MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ARRAY 470PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8STAGE 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
TERM PCB SNAP-IN VERT 6-32 THD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
CARD GUIDE PLASTIC SCRW-IN 6.54" datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH SOT665 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 24SKT STR PCB datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf