Yageo MFR-25FBF52-732R
MFR-25FBF52-732R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-732R
Brief Description
RES 732 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-732R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-732R
QUANTITY
MFR-25FBF52-732R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-732R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-732R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-732R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-732R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-732R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-732R
CTRLR TEMP SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
PSOC EMU POD FT 8-DIP 1=2PCS datasheet.pdf
IC QUAD 2IN MUX 3-ST 16SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 285MA 1.2 OHM datasheet.pdf
RES 15 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 40KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
POWER DISTRIBUTION BLOCK datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 10V 1206 datasheet.pdf