Yageo MFR-25FBF52-866R
MFR-25FBF52-866R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-866R
Brief Description
RES 866 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-866R.pdf
Availability of MFR-25FBF52-866R
QUANTITY
MFR-25FBF52-866R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-866R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-866R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
SeriesMFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)866
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-866R
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-866R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-866R Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-866R
CAP CER 180PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
202K153-100-0 BOOT MOLDED datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.5V 500MW DO35 datasheet.pdf