Yageo MFR-25FRF52-121R
MFR-25FRF52-121R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-121R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-121R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-121R
QUANTITY
MFR-25FRF52-121R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-121R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-121R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-121R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-121R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-121R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-121R
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 32POS datasheet.pdf
IC MMIC LNA/IRM RX 7-20GHZ 8SMD datasheet.pdf
3M 5558 4.5MM SQUARES 100/PACK datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 11MM datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
.156 FL RA BKWY HDR ASSY 3CKT datasheet.pdf
M4 2MM PIGT NPN NC datasheet.pdf