Yageo MFR-25FRF52-12R4
MFR-25FRF52-12R4 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-12R4
Brief Description
RES 12.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-12R4.pdf
Availability of MFR-25FRF52-12R4
QUANTITY
MFR-25FRF52-12R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-12R4
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-12R4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-12R4
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-12R4 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-12R4 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-12R4
OPTOISO 5KV 2CH OPEN COL 8DIP GW datasheet.pdf
RES MO 2W 4.7 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER MICRO MNL SGL ROW datasheet.pdf
REPLACEMENT RELAY 200MA PNP E3A2 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 36POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.62 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 4POS ORG datasheet.pdf
FIXED IND 70.05UH 9.7A 24 MOHM datasheet.pdf
CABLE 10COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf