Yageo MFR-25FRF52-130K
MFR-25FRF52-130K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-130K
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 130K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-130K.pdf
Availability of MFR-25FRF52-130K
QUANTITY
MFR-25FRF52-130K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-130K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-130K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-130K
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-130K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-130K Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-130K
RACK ADJUSTABLE SHELF-OPEN VENT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 44.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DISPL LCD GRAPH ENCL 192X64 Y/G datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf