Yageo MFR-25FRF52-140R
MFR-25FRF52-140R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-140R
Brief Description
RES 140 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-140R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-140R
QUANTITY
MFR-25FRF52-140R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-140R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-140R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-140R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-140R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-140R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-140R
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 650MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.7A 57 MOHM TH datasheet.pdf
MOD DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL PCB datasheet.pdf