Yageo MFR-25FRF52-143R
MFR-25FRF52-143R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-143R
Brief Description
RES 143 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-143R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-143R
QUANTITY
MFR-25FRF52-143R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-143R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-143R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-143R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-143R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-143R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-143R
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT PCB 20POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RF CABL MMCX ML RA / ML RA 24" datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW DO204AH datasheet.pdf