Yageo MFR-25FRF52-200R
MFR-25FRF52-200R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-200R
Brief Description
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-200R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-200R
QUANTITY
MFR-25FRF52-200R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-200R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-200R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesMFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-200R
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-200R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-200R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-200R
IC REG CTRLR PWM CM 8MSOP datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP14S/AE14G/CDP14S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
2.00MM UNSHROUDED HDR datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 85.5VC SMB datasheet.pdf
PET 3/4" NEON GREEN 75' datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.120" 3MM 2LD datasheet.pdf
HAN TC250 MALE CONTACT 70MM datasheet.pdf