EPCOS (TDK) B32620A4333J289
B32620A4333J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32620A4333J289
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32620A4333J289.pdf
Availability of B32620A4333J289
QUANTITY
B32620A4333J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A4333J289
Internal Part NumberEIS-B32620A4333J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package5,200
SeriesB32620
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A4333J289
Related LinksB32620A, B32620A4333J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A4333J289 Details Description
Related parts for B32620A4333J289
RES SMD 1.47KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 10K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
RES 1.02 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 16A TO263AB datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 80.3VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
FEED PAWL FIGER 61186 datasheet.pdf
DIE SHOE GUIDE POST (MTA-105) datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf