Yageo MFR-25FRF52-23K7
MFR-25FRF52-23K7 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-23K7
Brief Description
RES 23.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-23K7.pdf
Availability of MFR-25FRF52-23K7
QUANTITY
MFR-25FRF52-23K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-23K7
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-23K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-23K7
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-23K7 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-23K7 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-23K7
FIXED IND 33UH 670MA 490 MOHM datasheet.pdf