Yageo MFR-25FRF52-34K
MFR-25FRF52-34K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-34K
Brief Description
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-34K.pdf
Availability of MFR-25FRF52-34K
QUANTITY
MFR-25FRF52-34K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-34K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-34K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-34K
Related LinksMFR-25F, MFR-25FRF52-34K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-34K Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-34K
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 9.6V 650MAH datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 195MA 1.7 OHM datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
25W / 50 OHM EXTERNAL REGEN RES datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
R/A HDR PWRBLADE datasheet.pdf
2MM H.M DE-POPULATER RIGHT AN datasheet.pdf