Yageo MFR-25FRF52-34R
MFR-25FRF52-34R picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-34R
Brief Description
RES 34 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-34R.pdf
Availability of MFR-25FRF52-34R
QUANTITY
MFR-25FRF52-34R Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-34R
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-34R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-34R
Related LinksMFR-25F, MFR-25FRF52-34R Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-34R Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-34R
RES 210 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TRIMMER 3K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 32POS 2.54MM datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SNT-6A datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.324 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 62MA 13 OHM SMD datasheet.pdf