Yageo MFR-25FRF52-34R8
MFR-25FRF52-34R8 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-34R8
Brief Description
RES 34.8 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-34R8.pdf
Availability of MFR-25FRF52-34R8
QUANTITY
MFR-25FRF52-34R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-34R8
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-34R8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-34R8
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-34R8 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-34R8 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-34R8
JUMPER-H1503TR/A3049V/H1503TR 3" datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CAP TOGGLE BAT RED datasheet.pdf
FIXED IND 252UH 440MA 900 MOHM datasheet.pdf
ATTACH TAPE ACRYLIC 1/2"X20YD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 250V TO263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 49.152MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 9POS .100 JUMPER 2 INCH datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 60POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 11PR BRAID 300V datasheet.pdf