Yageo MFR-25FRF52-47R5
MFR-25FRF52-47R5 picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-47R5
Brief Description
RES 47.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-47R5.pdf
Availability of MFR-25FRF52-47R5
QUANTITY
MFR-25FRF52-47R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-47R5
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-47R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-47R5
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-47R5 Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-47R5 Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-47R5
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 26POS R/A datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% AXIAL datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 1.18M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.6A SOT89 datasheet.pdf