Yageo MFR-25FRF52-665K
MFR-25FRF52-665K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FRF52-665K
Brief Description
RES 665K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FRF52-665K.pdf
Availability of MFR-25FRF52-665K
QUANTITY
MFR-25FRF52-665K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FRF52-665K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FRF52-665K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FRF52-665K
Related LinksMFR-25FR, MFR-25FRF52-665K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FRF52-665K Details Description
Related parts for MFR-25FRF52-665K
CONN RING 14-16 AWG #10 BLUE P-G datasheet.pdf
THYRISTOR 300V 100A SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 1000VA datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 39 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.13UF RADIAL datasheet.pdf