Vishay/Beyschlag MFU0805FF00630P100
MFU0805FF00630P100 picture photo
Mfg. Part Number
MFU0805FF00630P100
Brief Description
FUSE BOARD MNT 630MA 32VDC 0805
Datasheet Download
MFU0805FF00630P100.pdf
Availability of MFU0805FF00630P100
QUANTITY
MFU0805FF00630P100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFU0805FF00630P100
Internal Part NumberEIS-MFU0805FF00630P100
Standard Package1,000
Current Rating630mA
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t0.0014
ApprovalsUL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W x 0.018" H (2.00mm x 1.25mm x 0.45mm)
DC Cold Resistance0.42 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFU0805FF00630P100
Related LinksMFU0805FF, MFU0805FF00630P100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MFU0805FF00630P100 Details Description
Related parts for MFU0805FF00630P100
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 25V ITO220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FEED PAWL datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 10W DO213AA datasheet.pdf
MICRO 21C S 18" WHT JACKP datasheet.pdf
PLATO SLDER TIP SCRDRVR 5.2 MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 14KV datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
IC OFFLINE SWITCH 65KHZ 7PDIP datasheet.pdf