Murata Electronics North America MGCI1005T2N
MGCI1005T2N picture photo
Mfg. Part Number
MGCI1005T2N
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
MGCI1005T2N.pdf
Availability of MGCI1005T2N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MGCI1005T2N Order Process
Ship out your order
Specifications of MGCI1005T2N
Internal Part NumberEIS-MGCI1005T2N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MGCI1005T2N today.
SeriesMGCI10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MGCI1005T2N
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMGCI1, MGCI1005T2N Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MGCI1005T2N Details Description
Related parts for MGCI1005T2N
IC REG LDO -5V 0.5A 5DDPAK datasheet.pdf
CONN 10POS 2MM IDC SOCKET 30AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPST-NO SHRT RLLR datasheet.pdf