TE Connectivity MGDQ5-00022
MGDQ5-00022 picture photo
Mfg. Part Number
MGDQ5-00022
Brief Description
FIXED IND 270UH 750MA 460 MOHM
Datasheet Download
MGDQ5-00022.pdf
Availability of MGDQ5-00022
QUANTITY
MGDQ5-00022 Order Process
Ship out your order
Specifications of MGDQ5-00022
Internal Part NumberEIS-MGDQ5-00022
Material - Core-
Inductance270µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation750mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)460 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MGDQ5-00022
Related LinksMGDQ5, MGDQ5-00022 Datasheet, TE Connectivity Distributor
MGDQ5-00022 Details Description
Related parts for MGDQ5-00022
IC DVR HALF-BRIDGE HV 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1611 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC CRYPTO 4.5KB I2C 8SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 14MM datasheet.pdf
LMTSW FLEXIBLE METAL ROD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 150 OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf