Susumu RG2012N-4121-B-T5
RG2012N-4121-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4121-B-T5
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4121-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-4121-B-T5
QUANTITY
RG2012N-4121-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4121-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4121-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4121-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4121-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4121-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4121-B-T5
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 56W 28V NI780S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
THERMAL PAD 30X30X3MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf