Varitronix International Ltd. MGLS-160128-HT-G-LED04
MGLS-160128-HT-G-LED04 picture photo
Mfg. Part Number
MGLS-160128-HT-G-LED04
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
DISPLAY LCD DOT 160X128
Datasheet Download
MGLS-160128-HT-G-LED04.pdf
Availability of MGLS-160128-HT-G-LED04
QUANTITY
MGLS-160128-HT-G-LED04 Order Process
Ship out your order
Specifications of MGLS-160128-HT-G-LED04
Internal Part NumberEIS-MGLS-160128-HT-G-LED04
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
Series-
Display Type-
Display Mode-
Touchscreen-
Diagonal Screen Size-
Viewing Area92.76mm W x 74.20mm H
Backlight-
Dot Pixels160 x 128
Interface-
Graphics Color-
Background Color-
Dot Size0.54mm W x 0.54mm H
Dot Pitch0.58mm W x 0.58mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MGLS-160128-HT-G-LED04
MGLS-160128-HT-G-LED04 Details Description
Related parts for MGLS-160128-HT-G-LED04
CONN HEADER 24 POS STR .050 SMT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 63VAC 125VDC SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 11.4A TO-3P datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 2.29MM datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf