Samtec, Inc. MH113-MH1RP-01BJ1-0152
MH113-MH1RP-01BJ1-0152 picture photo
Mfg. Part Number
MH113-MH1RP-01BJ1-0152
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
COAX CABLE ASSEM MHF TO SMA
Datasheet Download
MH113-MH1RP-01BJ1-0152.pdf
Availability of MH113-MH1RP-01BJ1-0152
QUANTITY
MH113-MH1RP-01BJ1-0152 Order Process
Ship out your order
Specifications of MH113-MH1RP-01BJ1-0152
Internal Part NumberEIS-MH113-MH1RP-01BJ1-0152
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesMH113
GenderFemale to Male
StyleSMA to MHF1
1st ConnectorSMA Female Jack
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length6.00" (152.4mm)
Cable Type1.13mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max3GHz
ColorWhite
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MH113-MH1RP-01BJ1-0152
Related LinksMH113-MH1RP, MH113-MH1RP-01BJ1-0152 Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
MH113-MH1RP-01BJ1-0152 Details Description
Related parts for MH113-MH1RP-01BJ1-0152
THERMAL PAD DO-5 LARGE K10 datasheet.pdf
SSR GNA5 25A/240VAC DC INPUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 450MA 280 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DISC WIRE CRIMP ADJ datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG SATA R/A 13POS T/H datasheet.pdf