Yageo MHP-25ATA52-220R
MHP-25ATA52-220R picture photo
Mfg. Part Number
MHP-25ATA52-220R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 220 OHM 1/4W .05% AXIAL
Datasheet Download
MHP-25ATA52-220R.pdf
Availability of MHP-25ATA52-220R
QUANTITY
MHP-25ATA52-220R Order Process
Ship out your order
Specifications of MHP-25ATA52-220R
Internal Part NumberEIS-MHP-25ATA52-220R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMHP
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.244" L (1.80mm x 6.20mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHP-25ATA52-220R
Related LinksMHP-25AT, MHP-25ATA52-220R Datasheet, Yageo Distributor
MHP-25ATA52-220R Details Description
Related parts for MHP-25ATA52-220R
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT PIN datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 1A 24VDC PCB datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HOUSING UPPER BRACKET ME45 datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 2W 5% METAL OXIDE datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER HEX 14SOIC datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 5MM GRAY datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf