Yageo MHP-25PTA52-47K
MHP-25PTA52-47K picture photo
Mfg. Part Number
MHP-25PTA52-47K
Brief Description
RES 47K OHM 1/4W .02% AXIAL
Datasheet Download
MHP-25PTA52-47K.pdf
Availability of MHP-25PTA52-47K
QUANTITY
MHP-25PTA52-47K Order Process
Ship out your order
Specifications of MHP-25PTA52-47K
Internal Part NumberEIS-MHP-25PTA52-47K
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.244" L (1.80mm x 6.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHP-25PTA52-47K
Related LinksMHP-25P, MHP-25PTA52-47K Datasheet, Yageo Distributor
MHP-25PTA52-47K Details Description
Related parts for MHP-25PTA52-47K
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 16POS datasheet.pdf
BUSHING 0.562" NYLON BLACK datasheet.pdf
MOSFET RF 8SOIC datasheet.pdf
LED AMBER DIFFUSED 4SMD GW datasheet.pdf
FUSE CERM 5A 500VAC 450VDC 5X20 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 18POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 5POS PIN datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 10NS 160PQFP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 82 OHM 4.5W 10% RADIAL datasheet.pdf