Yageo MHP-25PTA52-510K
MHP-25PTA52-510K picture photo
Mfg. Part Number
MHP-25PTA52-510K
Brief Description
RES 510K OHM 1/4W .02% AXIAL
Datasheet Download
MHP-25PTA52-510K.pdf
Availability of MHP-25PTA52-510K
QUANTITY
MHP-25PTA52-510K Order Process
Ship out your order
Specifications of MHP-25PTA52-510K
Internal Part NumberEIS-MHP-25PTA52-510K
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.244" L (1.80mm x 6.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHP-25PTA52-510K
Related LinksMHP-25PT, MHP-25PTA52-510K Datasheet, Yageo Distributor
MHP-25PTA52-510K Details Description
Related parts for MHP-25PTA52-510K
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 3A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DESERIALIZER GMSL 3.12GBPS datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CTV 43C 23#20 20#16 PIN J/N RE datasheet.pdf
26500 4C 4#12 P TH RECP SS LC datasheet.pdf
+5 V Powered CMOS RS-232 Drivers/Receivers IC datasheet.pdf