Yageo MHP-50PTA52-330R
MHP-50PTA52-330R picture photo
Mfg. Part Number
MHP-50PTA52-330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W .02% AXIAL
Datasheet Download
MHP-50PTA52-330R.pdf
Availability of MHP-50PTA52-330R
QUANTITY
MHP-50PTA52-330R Order Process
Ship out your order
Specifications of MHP-50PTA52-330R
Internal Part NumberEIS-MHP-50PTA52-330R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.083" Dia x 0.358" L (2.10mm x 9.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHP-50PTA52-330R
Related LinksMHP-50PT, MHP-50PTA52-330R Datasheet, Yageo Distributor
MHP-50PTA52-330R Details Description
Related parts for MHP-50PTA52-330R
CONN CARDEDGE 56POS .156 X .200 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.75A 20HTSSOP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET ZIF 22DL POS VERT datasheet.pdf
ANTENNA DIELECTRIC 2450MHZ SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 80MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO220-5 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 46MM datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X7R SMD datasheet.pdf