TDK Corporation MHQ1005P13NHTD25
MHQ1005P13NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P13NHTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 13NH 420MA 260 MOHM
Datasheet Download
MHQ1005P13NHTD25.pdf
Availability of MHQ1005P13NHTD25
QUANTITY
MHQ1005P13NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P13NHTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P13NHTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance13nH
Tolerance±3%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P13NHTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P13NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P13NHTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P13NHTD25
HEX KEY L SHAPE 1/8" 4.6" datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 1A SMD datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(10KV) PIN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 1005 datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
NEMA23 HYBRID STEP BIPOLAR 24V datasheet.pdf
250 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
VARNISHED CAMBRIC 2"X36YD datasheet.pdf