TDK Corporation MHQ1005P15NHTD25
MHQ1005P15NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P15NHTD25
Brief Description
FIXED IND 15NH 400MA 280 MOHM
Datasheet Download
MHQ1005P15NHTD25.pdf
Availability of MHQ1005P15NHTD25
QUANTITY
MHQ1005P15NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P15NHTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P15NHTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance15nH
Tolerance±3%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P15NHTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P15NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P15NHTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P15NHTD25
CIR BRKR 50A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 258 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf