TDK Corporation MHQ1005P22NGTD25
MHQ1005P22NGTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P22NGTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 230MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
MHQ1005P22NGTD25.pdf
Availability of MHQ1005P22NGTD25
QUANTITY
MHQ1005P22NGTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P22NGTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P22NGTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance22nH
Tolerance±2%
Current Rating230mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P22NGTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P22NGTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P22NGTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P22NGTD25
RES SMD 82K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 199.6K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
SMD-8 SSR DUAL 1 FORM A/B, C datasheet.pdf
DIP CABLE 24POS datasheet.pdf
SIGNAGE PLAYER J1900 BAREBONE datasheet.pdf
26500 28C 24#20 4#12 SKT PLUG datasheet.pdf
AC 3C 3#16S SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 10 V datasheet.pdf