TDK Corporation MHQ1005P27NGTD25
MHQ1005P27NGTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P27NGTD25
Brief Description
FIXED IND 27NH 230MA 1.3 OHM SMD
Datasheet Download
MHQ1005P27NGTD25.pdf
Availability of MHQ1005P27NGTD25
QUANTITY
MHQ1005P27NGTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P27NGTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P27NGTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance27nH
Tolerance±2%
Current Rating230mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P27NGTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P27NGTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P27NGTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P27NGTD25
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5A 4.5-18VIN 1.8V datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 32pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
XFRMR CURR 15A 1:200 VRT datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf