TDK Corporation MHQ1005P3N8BTD25
MHQ1005P3N8BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P3N8BTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.8NH 900MA 100 MOHM
Datasheet Download
MHQ1005P3N8BTD25.pdf
Availability of MHQ1005P3N8BTD25
QUANTITY
MHQ1005P3N8BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P3N8BTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P3N8BTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.8nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P3N8BTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P3N8BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P3N8BTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P3N8BTD25
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC CONV V TO I HYBRID 38-DIP datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC RADIO MOD 915MHZ ANT 24-LGA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf