TDK Corporation MHQ1005P43NJTD25
MHQ1005P43NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P43NJTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 43NH 190MA 1.6 OHM SMD
Datasheet Download
MHQ1005P43NJTD25.pdf
Availability of MHQ1005P43NJTD25
QUANTITY
MHQ1005P43NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P43NJTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P43NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance43nH
Tolerance±5%
Current Rating190mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P43NJTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P43NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P43NJTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P43NJTD25
CONN HEADR BRKWAY .100 56POS STR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 100MA 30V datasheet.pdf
CONN TERM BLK 17POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.43V 500MW SOD323F datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BALL-BEARING datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
LED 18MM RED 5V TAB PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf