TDK Corporation MHQ1005P43NJTD25
MHQ1005P43NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P43NJTD25
Brief Description
FIXED IND 43NH 190MA 1.6 OHM SMD
Datasheet Download
MHQ1005P43NJTD25.pdf
Availability of MHQ1005P43NJTD25
QUANTITY
MHQ1005P43NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P43NJTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P43NJTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance43nH
Tolerance±5%
Current Rating190mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P43NJTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P43NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P43NJTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P43NJTD25
IC PWR-DIST SWITCH SINGLE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR THINPOT 10K OHM 170MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS R/A .100 T/H datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
WR-MPC4 MINI POWER WR-CONNECTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED LH351Z 1850LM 4M-1 SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf