TDK Corporation MHQ1005P62NHTD25
MHQ1005P62NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P62NHTD25
Brief Description
FIXED IND 62NH 180MA 1.9 OHM SMD
Datasheet Download
MHQ1005P62NHTD25.pdf
Availability of MHQ1005P62NHTD25
QUANTITY
MHQ1005P62NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P62NHTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P62NHTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance62nH
Tolerance±3%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant1.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P62NHTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P62NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P62NHTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P62NHTD25
IC CPLD 72MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 20A 240V datasheet.pdf
IC BUFF DVR 16BIT LOW V 54FBGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 15K OTP 52PLCC datasheet.pdf
IC RECEIVER IF MULTI LFCSP datasheet.pdf
HEADER 3POS MALE R/A 1.25MM SMD datasheet.pdf
TRANSMITTER 1 COIL 2 LAYER 24UH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZER 64QFN datasheet.pdf
DIA 4MM 1.2MM PW PNP NC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf