TDK Corporation MHQ1005P82NGTD25
MHQ1005P82NGTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P82NGTD25
Brief Description
FIXED IND 82NH 160MA 2.3 OHM SMD
Datasheet Download
MHQ1005P82NGTD25.pdf
Availability of MHQ1005P82NGTD25
QUANTITY
MHQ1005P82NGTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P82NGTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P82NGTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance82nH
Tolerance±2%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.3 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant900MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P82NGTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P82NGTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P82NGTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P82NGTD25
IC MUX/DEMUX 8X1 16DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE MIDGET IND T/D 1A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SOLDER MOUNT RECEPTACLE datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf