TDK Corporation MHQ1005P9N5JTD25
MHQ1005P9N5JTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MHQ1005P9N5JTD25
Brief Description
FIXED IND 9.5NH 500MA 210 MOHM
Datasheet Download
MHQ1005P9N5JTD25.pdf
Availability of MHQ1005P9N5JTD25
QUANTITY
MHQ1005P9N5JTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHQ1005P9N5JTD25
Internal Part NumberEIS-MHQ1005P9N5JTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MHQ-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance9.5nH
Tolerance±5%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package1006 (0402)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MHQ1005P9N5JTD25
Related LinksMHQ1005P, MHQ1005P9N5JTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MHQ1005P9N5JTD25 Details Description
Related parts for MHQ1005P9N5JTD25
RES SMD 887 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 2% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE 900A 690V 3FKE/90 AR UC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 33UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
ASSY, DATA DART EXT. TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 10% 2000VDC RAD datasheet.pdf