Murata Electronics North America MHR4C100DE0907R391K3
MHR4C100DE0907R391K3 picture photo
Mfg. Part Number
MHR4C100DE0907R391K3
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
MHR4C100DE0907R391K3.pdf
Availability of MHR4C100DE0907R391K3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MHR4C100DE0907R391K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MHR4C100DE0907R391K3
Internal Part NumberEIS-MHR4C100DE0907R391K3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MHR4C100DE0907R391K3 today.
SeriesMHR4C100DE09
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeCK3Q391KANHNN DI-390
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MHR4C100DE0907R391K3
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
MHR4C100DE0907R391K3 Details Description
Related parts for MHR4C100DE0907R391K3
FILTER LINE 68MH 0.6A TYPE 650 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 300MA 800 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 20% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 2500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
RES SMD 2.5M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PINS datasheet.pdf