Vicor Corporation MI-22V-IX-S
MI-22V-IX-S picture photo
Mfg. Part Number
MI-22V-IX-S
Brief Description
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 75W
Datasheet Download
MI-22V-IX-S.pdf
Availability of MI-22V-IX-S
QUANTITY
MI-22V-IX-S Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-22V-IX-S
Internal Part NumberEIS-MI-22V-IX-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)50V
Voltage - Output 15.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)12.9A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 1.80" W x 0.50" H (106.7mm x 45.7mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-22V-IX-S
Related LinksMI-22, MI-22V-IX-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-22V-IX-S Details Description
Related parts for MI-22V-IX-S
CONN HEADER .100 DUAL R/A 22POS datasheet.pdf