Vicor Corporation MI-22V-IY-F2
MI-22V-IY-F2 picture photo
Mfg. Part Number
MI-22V-IY-F2
Brief Description
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 50W
Datasheet Download
MI-22V-IY-F2.pdf
Availability of MI-22V-IY-F2
QUANTITY
MI-22V-IY-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-22V-IY-F2
Internal Part NumberEIS-MI-22V-IY-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)50V
Voltage - Output 15.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)8.6A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-22V-IY-F2
Related LinksMI-22V, MI-22V-IY-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-22V-IY-F2 Details Description
Related parts for MI-22V-IY-F2
SWITCH DIP 2POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 16DIP datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 300VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32GBIT 48TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 70MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 22POS EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 9POS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO35 datasheet.pdf