Vicor Corporation MI-25J-IY-F1
MI-25J-IY-F1 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25J-IY-F1
Brief Description
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 50W
Datasheet Download
MI-25J-IY-F1.pdf
Availability of MI-25J-IY-F1
QUANTITY
MI-25J-IY-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25J-IY-F1
Internal Part NumberEIS-MI-25J-IY-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 136V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.4A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 0.75" H (106.7mm x 61.0mm x 19.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25J-IY-F1
Related LinksMI-25J, MI-25J-IY-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25J-IY-F1 Details Description
Related parts for MI-25J-IY-F1
CAP CER 10UF 25V X7R SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 80POS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD80 datasheet.pdf