Vicor Corporation MI-25K-MW-F1
MI-25K-MW-F1 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25K-MW-F1
Brief Description
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 100W
Datasheet Download
MI-25K-MW-F1.pdf
Availability of MI-25K-MW-F1
QUANTITY
MI-25K-MW-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25K-MW-F1
Internal Part NumberEIS-MI-25K-MW-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 140V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.5A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 0.75" H (106.7mm x 61.0mm x 19.0mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25K-MW-F1
Related LinksMI-25K, MI-25K-MW-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25K-MW-F1 Details Description
Related parts for MI-25K-MW-F1
IC FLASH 2MBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 39POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
MICRO 100C P 24" YEL FLOAT NI datasheet.pdf