Vicor Corporation MI-25L-MX-F4
MI-25L-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25L-MX-F4
Brief Description
CONVERT DC/DC 155VIN 28VOUT 75W
Datasheet Download
MI-25L-MX-F4.pdf
Availability of MI-25L-MX-F4
QUANTITY
MI-25L-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25L-MX-F4
Internal Part NumberEIS-MI-25L-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.68A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25L-MX-F4
Related LinksMI-25L, MI-25L-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25L-MX-F4 Details Description
Related parts for MI-25L-MX-F4
RES SMD 64.9 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 2KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
SSD 24GB 2.5" UATA datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF13G/AF13/AFF13G datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SPI 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
DIODE PIN 200V 150MA 0402 datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC EMC 1.4W 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf