Vicor Corporation MI-25M-MW-F1
MI-25M-MW-F1 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25M-MW-F1
Brief Description
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 100W
Datasheet Download
MI-25M-MW-F1.pdf
Availability of MI-25M-MW-F1
QUANTITY
MI-25M-MW-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25M-MW-F1
Internal Part NumberEIS-MI-25M-MW-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 110V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 0.75" H (106.7mm x 61.0mm x 19.0mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25M-MW-F1
Related LinksMI-25M, MI-25M-MW-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25M-MW-F1 Details Description
Related parts for MI-25M-MW-F1
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
CORD COILED ECONOMY 10' 4MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 38A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 0.027 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1.2-20 UNF-2A 20MA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.63V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT 7/8" datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 5CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 123 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf