Vicor Corporation MI-25N-MX-F1
MI-25N-MX-F1 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25N-MX-F1
Brief Description
CONV DC/DC 155VIN 18.5VOUT 75W
Datasheet Download
MI-25N-MX-F1.pdf
Availability of MI-25N-MX-F1
QUANTITY
MI-25N-MX-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25N-MX-F1
Internal Part NumberEIS-MI-25N-MX-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 118.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)4.1A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 0.75" H (106.7mm x 61.0mm x 19.0mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25N-MX-F1
Related LinksMI-25N, MI-25N-MX-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25N-MX-F1 Details Description
Related parts for MI-25N-MX-F1
FIXED IND 35UH 2.5A 35 MOHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC P600 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
CORD BANANA PLUG PATCH 36" RED datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS STANDARD CPC datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1% 3W 1225 datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf