Vicor Corporation MI-25X-MY-F4
MI-25X-MY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
MI-25X-MY-F4
Brief Description
CONVERT DC/DC 155VIN 5.2VOUT 50W
Datasheet Download
MI-25X-MY-F4.pdf
Availability of MI-25X-MY-F4
QUANTITY
MI-25X-MY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MI-25X-MY-F4
Internal Part NumberEIS-MI-25X-MY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)210V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)9.6A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MI-25X-MY-F4
Related LinksMI-25X, MI-25X-MY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
MI-25X-MY-F4 Details Description
Related parts for MI-25X-MY-F4
FUSE HOLDER CART 250V 6.3A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2INPUT LV 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MOD WI-IMX287 256M FLASH 25/PK datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 170MA 3.3 OHM datasheet.pdf